درباره بیمارستان

بیمارستان تخصصی فوق تخصصی، جنرال و پیوند اعضا ابوعلی سینا

بیمارستان خیرساز ابوعلی سینا در سال 1396 افتتاح وبا بهره مندی از مجرب ترین و با تجربه ترین پزشکان، پرستاران و پرسنلی مجرب، هر ساله پذیرای بیش از دوازده هزار بیمار داخلی و بین المللی و انجام بیش از بیست و یک هزار عمل جراحی در حوزه های مختلف درمانی می باشد.این بیمارستان نه تنها مرکز انجام عمل های پیوند عضو (کبد، قلب،کلیه ،پانکراس و روده )است بلکه مرکز انجام عمل های پیچیده سرطان، بیماری های کبد و مجاری صفراوی و عوارض آن و سایر عمل های عمومی است.بیمارستان ابوعلی سینا تنها بیمارستان کشور جهت پذیرش بیماران نارسایی روده است.

این مرکز با بهره مندی از مدرن ترین دستگاه ام آر آی   3 تسلا در جنوب کشور، در کنار سایر تجهیزات پاراکلینیکی به روز جهان و کادر مجرب خود، پایگاهی مطمئن جهت مراجعه بیماران از اقصی نقاط کشور و جهان می باشد.

بیمارستان ابوعلی سینا  دارای بخش ویژه و همچنین بخش پذیرش بیماران خارجی است که از نظر تسهیلات در سطح بسیار عالی می باشد. این بیمارستان  در صدد است تا مراجعین محترم علاوه بر رضایتمندی ،خدمات درمانی خود را در محیطی متفاوت از فضای بیمارستانی و چشم اندازی زیبا دریافت نمایند.

این بیمارستان با بهره مندی از مجهزترین بخش های پاراکلینیک مراجعه بیماران را برای انجام هرگونه خدمات درمانی به سایر مراکز بی نیاز می سازد.

 • داده‌های آماری نشان‌دهنده تعداد بالای عمل های پیوند موفق در این مرکز موجب شده ‌است تا این مرکز به‌ عنوان فعال‌ترین مرکز پیوند کبد در دنیا شناخته شود. تاکنون بیش‌از یازده هزار عمل جراحی پیوند عضو در این مرکز صورت‌گرفته است این دستاوردها نتیجه‌ همکاری تیمی برجسته‌ترین جراحان ، متخصصین بیهوشی ، کارشناسان و هماهنگ‌کنندگان پیوند اعضاء و پرستاران شاغل در این بیمارستان می‌باشد.
 • بیش‌از 100 فلوشیپ جراحی و بیهوشی ، گروه‌های پرستاری ، آی سی یو من ها و گروه‌های هماهنگ‌کننده پیوند و فراهم‌آوری اعضا از داخل ایران و کشورهای خارجی همچون سودان ، پاکستان ، افغانستان ، عراق ، آذربایجان ، تاجیکستان ، لبنان ، سوریه و … در این مراکز مورد پذیرش و آموزش قرار گرفته‌اند.
 • این مرکز توانسته‌است با آموزش و تربیت فلوشیپ های پیوند اعضا از شهرهای مختلف ایران و همچنین کشورهای خارجی مراکز فعال پیوند عضو در بیمارستان طالقانی تهران، بیمارستان منتصریه مشهد، بیمارستان گلستان اهواز، بیمارستان امام رضای تبریز، بیمارستان الزهرای اصفهان، بیمارستان شهید افضلی‌پور کرمان، مرکز پیوند رشت، توسعه مرکز پیوند بیمارستان امام‌خمینی تهران را راه‌اندازی نماید.
 • همکاری در راه‌اندازی مناطق پیوند کبد در کشورهای پاکستان، تاجیکستان و لبنان و سودان و همچنین آموزش جراحان و کادر درمانی این مراکز که تاکنون دستاورد آن‌ها انجام عمل های موفقیت‌آمیز پیوند بوده‌است. همه با نظارت و همکاری تیم مرکز پیوند شیراز انجام گردیده‌است.
 • در کنار این دستاوردهای مهم و خارق‌العاده اولین دانشگاه بین‌المللی علوم پزشکی کشور در این مرکز با همکاری خیرین و اساتید برجسته دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در حال ساخت و راه‌اندازی است.

پیام ریاست محترم بیمارستان

جناب آقای دکتر خسروی

حمد و سپاس خداوندی را که در سایه رحمت و مهربانی بی منتهایش ، توفیق طرح ریزی ، پیاده سازی ،بهره برداری از مرکز ابوعلی سینا را با دستان سخاوت مند بندگان صالحش فراهم آورد تا به همت تلاشهای کادر زحمتکش ، دلسوز درمان و اساتید برجسته خود ، برگ زرینی در افتخارات این مرزوبوم  بوده و پایگاه امنی برای درمان بیماران بعضا صعب العلاج از اقصی نقاط  میهن عزیزمان و سایر کشورهای دیگر باشد .

بی شک قلب پر مهر خیرین و نیت پاکشان و دعای خیر بیماران همواره یاری دهنده و توان اجرایی انجام عمل هایی در این مرکز بوده است که در کنار باور و تائید اعتماد به نفس ملی ، افق های روشنی را در توسعه هر چه بیشتر مرکز و ایجاد بستر خدمت رسانی هر چه با کیفیت تر گشوده است و تداوم این جریان مهربانی ،استواری قدم های بانیان در این مسیر خیر است . تمام تلاش دست اندرکاران بیمارستان ابوعلی سینا از کادر درمان تا مجموعه اداری و فنی به عنوان یک خانواده ، فراهم آوردن محیطی با سطح کیفی بالا در همه زمینه ها برای خدمت رسانی هر چه بهتر به بیماران عزیز می باشد . سلامتی و بهبودی تک تک شما عزیزان را از درگاه  احدیت خواستاریم .

DSC_5453

پیام مدیریت بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا

دکتر محمود اکبری

سپاس خداوند یکتا را که فرصت خدمت عطا نموده و توفیقی ایجاد گردید تا با خدمات رسانی در حوزه درمان امکان تعامل با بیماران و همراهان عزیز  را داشته باشم .

اینک مفتخریم که مجموعه ای تخصصی از شایسته ترین ها را گرد هم آورده ایم تا طیف گسترده ای از خدمات تشخیصی درمانی را به طبقات مختلف جامعه و بر مبنای به روزترین استاندارد های بیمارستانی و با تأکید بر حفظ کرامت انسان ها به ایشان ارائه نماییم .

امید است با یاری خداوند سبحان و با بکارگیری اساتید  و پزشکان مجرب ، خیرین نیکوکار و نیروی پرستاری کارآمد ، در خدمت به مردم عزیز ایران و بیماران گرامی ،  در حوزه سلامت  یکی از بهترین ها باشیم که طبیعتا هر پیشرفتی تاکنون حاصل شده مرهون لطف و مهربانی و همدلی و همراهی مداوم و خالصانه این عزیزان می باشد

بیمارستان پیوند اعضا ابوعلی سینا

اعضای هیات امنا

دکتر سید علی ملک حسینی

فوق تخصص جراحی پیوند ،کلیه ،پانکراس ،جراحی تیروئید و عروق

دکتر حشمت الله صلاحی

فوق تخصص جراحی پیوند | متخصص جراحی

دکتر رضا ملک زاده

فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان

دکتر محمد هادی ایمانیه

فوق تخصص گوارش و کبد اطفال | فلوشیپ پیوند کبد اطفال

دکتر سامان نیک اقبالیان

فوق تخصص جراحی پیوند کبد کلیه و پانکراس

دکتر علی بهادر

فوق تخصص پیوند عضو اطفال | متخصص جراحی اطفال

دکتر سید بصیر هاشمی

فوق تخصص گوش و حلق و بینی | جراح سر و گردن

دکتر مسعود شفیعی

فوق تخصص جراحی قلب و عروق

دکتر محمد باقر خسروی

رییس بیمارستان ابوعلی سینا

دکتر منوچهر قربانی

عضو هیئت امنا مرکز ابوعلی سینا

دکتر نادر مردانی

عضو هیئت امنا مرکز ابوعلی سینا

دکتر نرسی قربان

عضو هیئت امنا مرکز ابوعلی سینا

سیاوش غلامی

سرپرست تیم پیوند

دکتر سیروس جوادپور

استاد دانشکده مهندسی دانشگاه شیراز

پذیرش بیمارستان بوعلی سینا شیراز ۲

آشنایی با دفتر پرستاری

مسئول :‌ سرکار خانم خانم عباسی زاده

دفتر پرستاری بیمارستان ابوعلی سینا به عنوان سیستم عالی هدایت و نظارت بر فرایندهای پرستاری، با تمسک به رسالت بیمارستان که همانا “ارائه مجموعه خدمات بهداشتی و درمانی با اولویت پیوند اعضا به کلیه بیماران نیازمند در سراسر کشور و سایر کشورها با بهره مندی از اساتید و پزشکان طراز اول و کارکنانی مجرب و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و به روز به دنبال کسب بالاترین رضایتمندی ذینفعان خود خصوصاً بیماران می باشد” مرکز برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و هماهنگی فعالیتهای پرستاری و همچنین مسئول هماهنگی بخش درمان با سایر واحدها از قبیل پزشکی، پاراکلینیکی و غیره می باشد.

اداره واحد پرستاری بر عهده مدیر خدمات پرستاری می باشد که با تکیه بر رعایت منشور حقوقی مددجو مبتنی بر فرایند پرستاری و استانداردهای مراقبتی بر شرح وظایف پرسنل پرستاری، هوشبری، اتاق عمل نظارت دارد و با برنامه ریزی در زمینه های ارتقاء کیفی به بهبود مستمر فعالیتهای ارائه خدمات مددجویان می پردازد.

خدمات دفتر پرستاری

فعالیتهای اساسی مدیریت پرستاری در راستای اجرا و پیاده سازی استانداردهای اعتباربخشی و ایمنی با تکیه بر رعایت منشور حقوق مددجو و مبتنی بر فرایند پرستاری و استانداردهای مراقبتی عبارتند از:

 • مدیریت نیروی انسانی
 • مدیریت آموزش کارکنان
 • مدیریت آموزش سلامت (بیمار، همراه، جامعه)
 • مدیریت کنترل عفونت بیمارستانی
 • مدیریت ارزیابی مستمر مراقبتهای پرستاری (کنترل نظارت) ارائه بازخورد از نتایج ارزشیابی به آنها
 • سیاست گذاری و برنامه ریزی در امور پرستاری مطابق با دستورالعمل ها منطبق با سیاست ها و دستورالعمل های وزارت و دانشگاه
 • مدیریت و ایجاد زمینه پژوهش های کاربردی در حرفه پرستاری
 • گردآوری اطلاعات از عملکرد بخشهای زیرمجموعه و تجزیه و تحلیل آنها
 • تعیین اهداف (کوتاه مدت، میان مدت، دراز مدت) مبتنی بر نیازها جهت تأمین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت بیمار با توجه به خط مشی های مرکز و پیشنهاد به مقامات ذیربط
 • تشکیل و اداره جلسات اختصاصی و ویژه جهت حل مشکلات واحدهای ذیربط با بهره مندی از فن آوریهای علمی حل مسئله و بر اساس خرد جمعی
 • نظارت بر عملکرد مطلوب و حسن رفتار شغلی، حسن اجرای شرح وظایف سطوح مختلف کارکنان پرستاری، کیفیت مراقبت پرستاری بر اساس استانداردهای تعیین شده با استفاده از ابزارهای مناسب (چک لیست و غیره)، وجود تعامل و ارتباط موثر بین بخشهای بالینی با هم و با سایر واحدها، ارائه راهکار به مسئولین واحد و ایجاد شرایط مناسب جهت استفاده بهینه از منابع موجود به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر
 • نظارت بر اعزام و ارجاع صحیح بیماران
 • پیشنهاد انتصاب (سرپرستاران، سوپروایزرهای بالینی، آموزشی و کنترل عفونت)، ارتقاء و تغییر وضعیت مسیرهای شغلی و انتقال کارکنان تحت نظارت به ریاست مرکز جهت واحدهای ذیربط
 • تعیین و پیشنهاد بودجه مورد نیاز و اولویت بندی آنها جهت اجرای برنامه های پرستاری
 • شرکت فعال در برنامه ریزی های بهداشتی و درمانی، کمیته های درون سازمانی، بیمارستانی، کنگره ها، سمینارها و دوره های آموزشی کشوری
 • جلب مشارکت اساتید، مسئولین ارشد جهت دستیابی به اهداف
 • اتخاذ تدابیر لازم و ارائه راهکارهای اساسی در جهت ایجاد تقویت انگیزش در کارکنان (تشویق و کنترلهای انضباطی) گروه پرستاری
لابی اصلی بیمارستان بوعلی سینا

آشنایی با واحد روابط عمومی

معرفی واحد

واحد روابط عمومی به عنوان رابط میان سازمان و مجموعه های برون سازمانی نقشی تعیین کننده در معرفی یک سازمان و پیشبرد اهداف متعالی مجموعه با ابزار معرفی صحیح به جوامع هدف دارد. روابط عمومی به عنوان آینه تمام نمای یک مجموعه، بازتاب ظاهری عملکرد یک سازمان می باشد.

خدمات واحد

اطلاع رسانی رسمی فعالیت های سازمان، برگزاری جشنواره ها، کنفرانس های علمی، نشست های خبری مورد نظر واحدها، تلاش در جهت دستیابی به سطح رفاهی مطلوب جهت پرسنل و ارتقا سطح روحی و روانی محیط کار، تلاش در جهت ارتباط صحیح و مستمر مدیران و پرسنل در جهت اهداف سازمانی.

چشم انداز آتی واحد

قرار گرفتن در سطوح عالی استانداردهای روابط عمومی مطابق شاخص های مورد تایید وزارت بهداشت، گسترش فعالیت های سازمانی و برون سازمانی واحد روابط عمومی، حضور فعال در بحث روابط عمومی الکترونیک و توسعه زیرساخت های مرتبط، تلاش در جهت معرفی هر چه بهتر سازمان به جوامع هدف مطابق سیاست های کلان مجموعه.

توصیه های واحد به مراجعین محترم

با توجه به اینکه تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی و دریافت اخبار و اطلاعات مورد نیاز هر سازمان، واحد روابط عمومی می باشد توصیه می گردد که فارغ از توجه به هرگونه شایعات و راهنمایی های عامیانه، مراجعین محترم اطلاعات مورد نیاز خود را فقط از مجرای رسمی روابط عمومی دریافت نمایند