مرکز فوق تخصصی سلامت باروری و درمان ناباروری

مرکز فوق تخصصی سلامت باروری و درمان ناباروری در طبقه منفی یک بیمارستان (زیرزمین) قرار دارد که بر اساس موفق‌ترین الگوهای بین المللی و با همکاری مجربترین متخصصان ایرانی در مساحتی حدود 2000 متر مربع به گونه‌ای طراحی شده است، که با افتخار بهترین خدمات را در حوزه‌ی سلامت باروری و درمان ناباروری با رعایت استانداردهای بین المللی ارائه می دهد.

همچنین از آنجائیکه یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد رضایت مراجعین و نیز ایجاد کیفیت در روند کار، جامعیت در ارائه خدمات است، این مرکز با توجه به قرارگیری در بیمارستان پیوند اعضا با داشتن تمامی امکانات رفاهی و درمانی (تجهیزات استاندارد، تنوع کلینیک‌‌ها و…) کلیه نیازهای درمانی از زمان اقدام به بارداری، دوران درمان تا تولد فرزندی سالم را برای عزیزانمان فراهم می‌کند.

یکی از الزامات جهانی تاسیس مرکز درمان ناباروری قرارگیری مرکز در مناطق به دور از آلودگی‌های شهری و صنعتی است. این مرکز با قرارگیری در منطقه‌ای تمیز، خوش آب و هوا و فراهم آوردن فضای سبز دلنشین و پارکینگ کافی جهت مراجعین محترم علاوه بر کمک به کاهش ترافیک سنگین شهری شرایط بهینه برای به دست آمدن موفقیت درمان ناباروری را فراهم کرده است.

این مرکز دارای کلینیک‌های فوق تخصصی زنان، آندرولوژی، جنین شناسی، ژنتیک،3 اتاق عمل بزرگ و مجهز به فیلتر های هپا می‌باشد. همچنین این مرکز دارای به‌روزترین دستگاه های سونوگرافی FUJI، ماشین های بیهوشی Drager آلمان، میکروسکوپ جنین، میکروسکوپ جراحی، دستگاه لاپاراسکوپی STORZ، دستگاه الکتروشوک ZOLL ،10 تخت ریکاوری مجهز به بهترین سیستم های مانیتورینگ و 10 تخت انتقال جنین مجهز به مانیتور جهت نمایش جنین های انتقال داده شده به بیمار می‌باشد.

اتاق جنین شناسی و آندرولوژی با مساحت حدود 120 مترمربع مجهز به به کلین روم کلاس D می باشد که در هواسازهای آن از فیلترهای هپا (Hepa H14)  و کربن اکتیو (Carbon Active) برای حذف ذرات معلق و ترکیبات آلی فرار که برای سلامت و کیفیت جنین بسیار مضر می باشند، استفاده شده است.

از به‌روزترین تجهیزات در بخش‌های جینن شناسی، آندرولوژی، اتاق عمل و رادیولوژی استفاده شده است که در موفقیت مراحل درمان ناباروری به صورت مستقیم تاثیرگذار می‌باشد.

به‌روزترین تجهیزات و نرم افزارهای کنترل هوشمند ساختمان برای کنترل گازهای انکوباتورها، فشار، رطوبت و دمای هوای اتاق جنین شناسی، آندرولوژی و اتاق عملبکار گرفته شده است.

در این مرکز خدمات به خانواده بر اساس محوریت روان شناختی (به علت آسیب پذیری مراجعه کنندگان این مراکز، سلامت روانی یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش درصد موفقیت بارداری می‌باشد که این موضوع در تک تک عناصر درمان از نحوه طراحی ساختمان تا آموزش رفتاری پرسنل رعایت شده است) ارائه می گردد.

سیستم کنترل کیفی و تضمین کیفیت ISO9001 در بخش‌های درمانگاه و اتاق عمل و  ISO9001, ISO15182در بخش های جنین شناسی و آندرولوژی برای به حداقل رساندن خطای پزشکی، اصلاح مشکلات و یکسان سازی دستورالعمل‌ها استقرار یافته است.

خدمات بخش

چشم انداز آتی بخش

مرکز سلامت باروری و درمان ناباروری در نظر دارد با فراهم آوردن  امکانات  پژوهشی و نوآوری برای دانشمندان و کارشناسان خبره ی میهنمان زمینه دانش پزشکی زنان، جنین شناسی و ژنتیک متدهای تشخیص و درمان ناباروری را به روز رسانی کرده و در ارتقای خدمات پزشکی مبتنی بر فرد اقدام نماید.