مراقبت های ویژه جراحی کودکان PITU

بخش مراقبت های ویژه جراحی کودکان تنها بخش مراقبتهای ویژه پیوند کبد اطفال در ایران می باشد که دارای 8 تخت مجزا با تمام امکانات آی سی یو، دستگاه تنفسی، مانیتور، اکسیژن، ساکشن مرکزی، سرنگ پمپ و اینفیوژن پمپ می باشد.

خدمات بخش

اطفال که دارای مشکلات سیروز کبدی هستند بعد از پیوند کبد مستقیماً از اتاق عمل وارد بخش می شوند و تا زمانیکه نیاز به مراقبت ویژه داشته باشند در این بخش بستری خواهند بود. برای کودکان کم سن و سال، بعد از جدا شدن بیمار از دستگاه تنفسی، مادر می تواند در کنار فرزندش بماند.

پزشکان / پرسنل بخش

بخش مراقبت های ویژه جراحی کودکان توسط اساتید متخصص به نام های آقای دکترسامان نیک اقبالیان و آقای دکتر کوروش کاظمی راند می شود. همچنین اساتید فوق تخصص گوارش اعم از آقای دکترمحمد هادی ایمانیه، خانم دکترمریم عطاءالهی هر روز بیماران را ویزیت می کنند.

همچنین بخش دارای 28 پرسنل شامل 24 پرستار و 3 کمک بهیار و یک منشی می باشد.

تجهیزات بخش

بخش مراقبت های ویژه جراحی کودکان مجهز به دستگاه تنفس، مانیتور علایم حیاتی، سرنگ پمپ، اینفیوژن پمپ، دی سی شوک، دستگاه بخور، گلوکومتر و تشک مواج می باشد.

چشم انداز آتی بخش

افزایش تجهیزات بخش جهت خدمات رسانی بهتر به بیماران، تهیه کتابچه آموزشی جهت بیماران، تهیه وارمر، تهیه دستگاه CRRT و EEG مخصوص اطفال و ایجاد همکاری با سایر پزشکان متخصص در زمینه های مختلف.

توصیه های بخش به مراجعین محترم

به دلیل شرایط خاص بیماران پیوند کبد، لطفاً برای ملاقات بیماران اصرار نورزید. بخش موظف است اطلاعات درمانی بیمار را فقط به والدین کودک گزارش دهد و فقط آنها اجازه دارند نزد بیمار بمانند (پدر فقط شیفت صبح). لازم به ذکر است که در موارد پیوند کبد باید صبور بود چون مدت زمان بهبودی در اطفال خیلی زیاد می باشد.