لوگو

بخش ریه و جراحی توراکس

این بخش در طبقه پنجم بیمارستان بوده و دارای 9 اتاق و 18 تخت می باشد.

بخش ریه و جراحی توراکس توسط فوق تخصص ریه و فوق تخصص جراحی توراکس به صورت روزانه راند می گردد. در این بخش بیماران داخلی ریه توسط فوق تخصص ریه و بیماران نیازمند به جراحی ریه توسط فوق تخصص جراحی توراکس بستری، راند و پس از عمل به این بخش منتقل می گردد.

خدمات بخش

بیماران نیازمند جراحی مختلف در حوزه قفسه سینه و اقدامات تشخیصی از قبیل برونکوسکوپ، EBUS، Medical Thoracoscopy، VATS، توراکوتومی و سایر عمل های جراحی و بیماران مختلف تنفسی جهت اقدامات تشخیصی و درمانی در این بخش بستری می گردند. همچنین کاتر پلور تحت گاید سونوگرافی نیز در بخش ریه انجام می شود.

پزشکان / پرسنل بخش

بخش ریه و جراحی توراکس توسط اساتید متخصص به نام های آقای دکتر پرویز مردانی، آقای دکتر طهمورث نیکنام راند می شود.

همچنین بخش دارای 24 پرسنل، شامل 18 پرستار می باشد.

تجهیزات بخش

بخش ریه و جراحی توراکس مجهز به مانیتور، ساکشن، گیج اکسیژن، دستگاه دی سی شوک، دستگاه فشار خون پورتابل، سرنگ پمپ و دستگاه non-invasiveیا by-BIPAP( ونبولایزر) می باشد.

چشم انداز آتی بخش

این بخش در نظر دارد با بالا بردن ارتقا سطح مراقبتی و کیفی بیماران و آموزش های تخصصی به پرستاران بتواند در آینده نه چندان دور عمل پیوند ریه را انجام دهد.

توصیه های بخش به مراجعین محترم

به علت حساس بودن بخش و نیاز بیماران به آرامش، استفاده از تلفن همراه ممنوع می باشد. حضور یک همراه بر بالین بیمارانی که نیاز به سطح بالای مراقبتی ندارند کافی می باشد.

راهنمای نوبت دهی پزشکان درمانگاه و کلینیک ها

مراجعین محترم جهت دریافت نوبت پزشکان کلینیک میتوانند با مراجعه حضوری به پذیرش درمانگاه و ثبت مشخصات شناسنامه ای و بیمه ای بیمار و سپس مراجعه به واحد صندوق و صدور قبض ،  توسط پزشک مورد نظر ویزیت شوند .

  همچنین امکان دریافت نوبت به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت پذیرش 24 امکانپذیر می‌باشد.

امکانات رفاهی بیمارستان

در کنار تمامی خدمات درمانی بیمارستان پیوند ابوعلی سینا، این بیمارستان به عنوان مرکزی پیشرو  مطابق استاندارهای جهانی ،توجه  به امور رفاهی بیماران نیز همواره مورد توجه قرار گرفته است  و این مهم بصورت ویژه در بخش vip  بیمارستان ،پیاده سازی و پذیرای بیماران داخلی و بین المللی است .  قسمتی از  امکانات رفاهی که همواره در دسترس بیماران و همراهان آنها می باشد که نوید محیطی آرام و با امنیت را برای مراجعین در پی دارد شامل  تاکسی سرویس ، بانک ، حضور مترجم جهت بیماران اتباع ، امکان سفارش انواع غذا ، کافی شاپ و سوپر مارکت ، دسترسی به اینترنت ، اقامت در مهمان سراهای واقع در بیمارستان ، واحد مددکاری جهت بیماران با مشکلات مالی  و … می باشد .

عنوان واحد: مددکاری

مسئول واحد: خانم حقیقی پور

071 33441288 تلفن مستقیم :

موقعیت در بیمارستان: طبقه اول

معرفی واحد:

واحد مددکاری متشکل از مددکار در دو شیفت صبح و عصر و در روزهای تعطیل با هدف خدمت رسانی به بیماران و مراجعه کنندگان در بخشهای مختلف بیمارستان حضور مستمر دارند.

خدمات واحد:

مراجعه به بخش های بیمارستان با هدف موردیابی و تشخیص نیازهای بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مددجویان و اولویت بندی آنها، ارائه خدمات مشاوره ای به بیماران و خانواده های آنان جهت حمایت های بهداشتی درمانی در راستای فرایندهای مرکز، ایجاد تعامل بین بیماران و همراهان با تیم درمان در راستای تسهیل خدمات درمانی موثر و کارآمد، بررسی وضعیت مالی بیماران و اعلام نظر تخصصی با در نظر گرفتن اعتبارات مصوب و منابع موجود در جهت تسهیل پرداخت هزینه های درمانی.