فرایند ترخیص بیمار

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ترخیص فرآیندی است که در آن تصمیم گرفته می‌شود که بیمار به آرامی از یک سطح از مراقبت به سطح دیگری منتقل شود. تنها پزشک صلاحیت ترخیص بیمار از بیمارستان را دارد اما در واقع برنامه‌ریزی ترخیص می‌تواند توسط یک پرستار ، مدیر مددکاری اجتماعی یا سایر افراد تکمیل شود. به‌خصوص در موارد پیچیده‌تر، برنامه ترخیص توسط یک تیم انجام می گیرد.برنامه‌ریزی ترخیص نیازهای بیمار را بعد از ترخیص از بیمارستان در نظر می‌گیرد و ممکن است خدمات متعدد مانند مراقبت‌های پرستاری، فیزیوتراپی و … داخل منزل را هم شامل شود. به طور کلی، اصول برنامه ترخیص عبارت است از:

صحبت در مورد شرایط و وضعیت بیمار با خانواده توسط پزشک هم قبل و هم بعد از بستری شدن نیاز است. جزئیات انواع مراقبت‌های مورد نیاز و این که فرد بیمار به خانه و یا مراکز درمانی دیگر منتقل شود ، فعالیت‌های کمک کننده به بیمار، اطلاعات دارویی و رژیم غذایی، تجهیزات اضافی مورد نیاز از قبیل: ویلچر، کپسول اکسیژن و … ، حمل و نقل بیمار و خدمات مراقبتی بعد از مرخص شدن در راستای فرآیند برنامه‌ریزی ترخیص قرار دارند.

فرایند ترخیص بیمار

فرایند ترک با میل شخصی