لوگو

فرآیند استخدام در بیمارستان ابوعلی سینا

با توجه به سوالات متعدد داوطلبین استخدام بیمارستان ابوعلی سینا و آشنایی با فرایند جذب نیرو، آقای علی تراشچین سرپرست منابع انسانی بیمارستان ابوعلی سینا طی مصاحبه‌ای با واحد روابط عمومی به سوالات پیرامون این حوزه پاسخ دادند.

1- آقای تراشچین به عنوان اولین سوال لطفاً فرایند جذب نیرو را در بیمارستان ابوعلی سینا تشریح نمایید؟

ضمن سلام و آرزوی موفقیت برای مخاطبین عزیز، جذب نیرو در بیمارستان فرایندی کاملاً مشخص دارد که ابتدا بر اساس نیازسنجی واحد مربوطه و اعلام نیاز از طرف مسئول واحد این مورد به ریاست یا مدیریت محترم بیمار ستان اعلام می‌گردد، در صورت موافقت اولیه، شرایط احراز داوطلبین توسط مسئول واحد تدوین و به تائید نهائی ریاست یا مدیریت محترم بیمارستان رسانده می شود.

2- بعد از تصویب ردیف‌های شغلی مورد نیاز در کمیته منابع انسانی ، ادامه روند به چه صورت است؟

مصوبه کمیته منابع انسانی مبنی بر تایید جذب نیرو و شرایط احراز به صورت رسمی به واحد روابط عمومی ارجاع تا نسبت به فراخوان عمومی اقدام گردد، در این فراخوان بازه زمانی جهت ارسال رزومه‌های افراد تعیین می‌گردد تا داوطلبین بتوانند موارد خواسته شده را در وب سایت بیمارستان یا ایمیل مربوطه بارگذاری نمایند، فایل ارسالی حتماَ در قالب pdf باشد.

3- آیا این فرصت‌های زمانی قابل تمدید است؟

متقاضیان در بازه زمانی تعیین شده، اجازه ارسال مدارک خود را دارند و به فایل‌هایی که بعد از تاریخ مربوطه ارسال می‌گردد رسیدگی نخواهد شد. در صورتی که فایل‌های ارسالی کمتر از حد معقول باشند یا مسئول واحد مربوط این نیاز را برای دریافت رزومه‌های بیشتر اعلام نماید، آگهی مجدداً انتشار می‌یابد .

4- آیا ممکن است افرادی که رزومه غیرمرتبط ارسال می‌نمایند شانس فراخوان را داشته باشند؟

خیر، تنها رزومه‌هایی که دارای شرایط احراز مربوطه باشند بررسی خواهد شد.

5- آیا ارسال رزومه‌های مرتبط به منزله ثبت نام و پایان مرحله استخدامی است؟

قطعاً خیر. شاید بهتر بتوان گفت که این مرحله ابتدایی، شروع فرایند استخدامی باشد چرا که بعد از بررسی اولیه رزومه‌ها، شرکت در آزمون و مصاحبه صورت می پذیرد .

6- این فراخوان به چه صورت است؟

از طریق شماره همراه‌هایی که افراد در رزومه خود ارسال نمودند. پیامکی مبنی بر تاریخ و ساعت حضور در جلسه مصاحبه یا آزمون اعلام می‌گردد و همین جا از همه افراد داوطلب خواهشمندیم پیامک های تبلیغاتی خود را حتماً باز بگذارند .

7- مصاحبه افراد در آزمون مربوطه به صورت شفاهی است یا کتبی؟

آزمون ها به صورت کتبی یا عملی خواهد بود و در ادامه مصاحبه نهایی برگزار خواهد شد.

8- نمره آزمون کتبی مهمتر است یا مصاحبه شفاهی؟

نمره نهایی متقاضیان میانگین نمره مصاحبه استخدامی و آزمون کتبی می‌باشد .

9- آیا امتیاز خاصی جهت استخدامی افراد در این مرکز وجود دارد؟

هرگونه پیشنهادی جهت شرایط احراز مثل سابقه کار ، مهارتی خاصی و غیره ، همه در کمیته منابع انسانی مطرح و تصویب می‌شود و غیر از آن هیچ گونه امتیازی به جز شرایط احراز برای متقاضیان وجود ندارد .

10 -داوطلبین از چه طریق‌ می‌توانند از آگهی‌های استخدامی بیمارستان مطلع شوند؟

داوطلبین نیز می‌تواند بدون مراجعه حضوری و از طریق پیگیری وب سایت و اینستاگرام بیمارستان از آخرین اخبار و آگهی‌های جذب نیرو مطلع شوند.و حتما این مورد را مدنظر داشته باشند که در رزومه های ارسالی خود شماره تماسی راقید فرمایند که پیامک های تبلیغاتی آن باز باشد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

راهنمای نوبت دهی پزشکان درمانگاه و کلینیک ها

مراجعین محترم جهت دریافت نوبت پزشکان کلینیک میتوانند با مراجعه حضوری به پذیرش درمانگاه و ثبت مشخصات شناسنامه ای و بیمه ای بیمار و سپس مراجعه به واحد صندوق و صدور قبض ،  توسط پزشک مورد نظر ویزیت شوند .

  همچنین امکان دریافت نوبت به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت پذیرش 24 امکانپذیر می‌باشد.

امکانات رفاهی بیمارستان

در کنار تمامی خدمات درمانی بیمارستان پیوند ابوعلی سینا، این بیمارستان به عنوان مرکزی پیشرو  مطابق استاندارهای جهانی ،توجه  به امور رفاهی بیماران نیز همواره مورد توجه قرار گرفته است  و این مهم بصورت ویژه در بخش vip  بیمارستان ،پیاده سازی و پذیرای بیماران داخلی و بین المللی است .  قسمتی از  امکانات رفاهی که همواره در دسترس بیماران و همراهان آنها می باشد که نوید محیطی آرام و با امنیت را برای مراجعین در پی دارد شامل  تاکسی سرویس ، بانک ، حضور مترجم جهت بیماران اتباع ، امکان سفارش انواع غذا ، کافی شاپ و سوپر مارکت ، دسترسی به اینترنت ، اقامت در مهمان سراهای واقع در بیمارستان ، واحد مددکاری جهت بیماران با مشکلات مالی  و … می باشد .

عنوان واحد: مددکاری

مسئول واحد: خانم حقیقی پور

071 33441288 تلفن مستقیم :

موقعیت در بیمارستان: طبقه اول

معرفی واحد:

واحد مددکاری متشکل از مددکار در دو شیفت صبح و عصر و در روزهای تعطیل با هدف خدمت رسانی به بیماران و مراجعه کنندگان در بخشهای مختلف بیمارستان حضور مستمر دارند.

خدمات واحد:

مراجعه به بخش های بیمارستان با هدف موردیابی و تشخیص نیازهای بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مددجویان و اولویت بندی آنها، ارائه خدمات مشاوره ای به بیماران و خانواده های آنان جهت حمایت های بهداشتی درمانی در راستای فرایندهای مرکز، ایجاد تعامل بین بیماران و همراهان با تیم درمان در راستای تسهیل خدمات درمانی موثر و کارآمد، بررسی وضعیت مالی بیماران و اعلام نظر تخصصی با در نظر گرفتن اعتبارات مصوب و منابع موجود در جهت تسهیل پرداخت هزینه های درمانی.