لوگو

برگزاری کارگاه آموزشی کنترل مدیریت استرس

کارگاه آموزشی کنترل مدیریت استرس با  ارایه  آقای دکتر میری روانشناس بالینی در سالن آمفی تاتر بیمارستان ابوعلی سینا  با شرکت مسئولین واحد های اداری،پشتیبانی،پاراکلینیک و سوپروایزرهای بیمارستان برگزار شد.

استرس یا فشار روانی که تقریبا همه بارها در زندگی‌ تجربه می‌کنیم، رابطه تنگاتنگی با زندگی روزمره بشر پیدا کرده است. به همین دلیل کنترل استرس اهمیت بسیاری دارد. روند سریع زندگی شهری و ماشینی شدن سبک زندگی‌، بشر را به سمتی هدایت کرده که چاره‌ای جز رویارویی با این فشارها را ندارد. استرسی که علاوه بر تاثیرات روحی، اثرات سویی نیز بر جسم و عملکرد اندام‌های بدن می‌گذارد. انسان با منابع فشار روانی زیادی مواجه است  و امکان اینکه این منابع را به طور کامل قطع و یا حذف نماید در عمل وجود ندارد.آنچه در این میان مهم است این است که بتوانیم شیوه مقابله بااسترس را به گونه ای ارتقاء بخشیم که اثر منابع استرس بر ما به حداقل برسد.

 

در همین راستا با هماهنگی واحد آموزش بیمارستان ،کارگاه آموزشی کنترل مدیریت استرس به منظور ارتقاء سطح سلامت روان کارکنان بیمارستان ابوعلی سینا شیراز با تدریس دکتر میری برگزار شد.

مدرس کارگاه  ضمن  تشریح ضرورت یادگیری مهارت های زندگی در همه ی سطوح و تاکید بر نقش مهارت کنترل خشم و مدیریت استرس در ارتقا کیفیت زندگی و سلامت روان ،در خصوص کنترل استرس ،هوش هیجانی و خشم مباحثی مطرح کرد که با توجه به موقعیت های نابهنجاری که فرد در آن قرار می گیرد و باعث بروز شرایط روحی خاص و رفتارهای نامناسب می شود می تواند کاربردی و موثر باشد.

در این  کارگاه  با توجه به فضای بیمارستانی و استرس های مختص به شرایط شغلی، تکنیک هایی به صورت عملی و کاربردی مطرح گردید که همزمان مخاطبین این کارگاه عملا به تمرین آن پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب

راهنمای نوبت دهی پزشکان درمانگاه و کلینیک ها

مراجعین محترم جهت دریافت نوبت پزشکان کلینیک میتوانند با مراجعه حضوری به پذیرش درمانگاه و ثبت مشخصات شناسنامه ای و بیمه ای بیمار و سپس مراجعه به واحد صندوق و صدور قبض ،  توسط پزشک مورد نظر ویزیت شوند .

  همچنین امکان دریافت نوبت به صورت اینترنتی با مراجعه به سایت پذیرش 24 امکانپذیر می‌باشد.

امکانات رفاهی بیمارستان

در کنار تمامی خدمات درمانی بیمارستان پیوند ابوعلی سینا، این بیمارستان به عنوان مرکزی پیشرو  مطابق استاندارهای جهانی ،توجه  به امور رفاهی بیماران نیز همواره مورد توجه قرار گرفته است  و این مهم بصورت ویژه در بخش vip  بیمارستان ،پیاده سازی و پذیرای بیماران داخلی و بین المللی است .  قسمتی از  امکانات رفاهی که همواره در دسترس بیماران و همراهان آنها می باشد که نوید محیطی آرام و با امنیت را برای مراجعین در پی دارد شامل  تاکسی سرویس ، بانک ، حضور مترجم جهت بیماران اتباع ، امکان سفارش انواع غذا ، کافی شاپ و سوپر مارکت ، دسترسی به اینترنت ، اقامت در مهمان سراهای واقع در بیمارستان ، واحد مددکاری جهت بیماران با مشکلات مالی  و … می باشد .

عنوان واحد: مددکاری

مسئول واحد: خانم حقیقی پور

071 33441288 تلفن مستقیم :

موقعیت در بیمارستان: طبقه اول

معرفی واحد:

واحد مددکاری متشکل از مددکار در دو شیفت صبح و عصر و در روزهای تعطیل با هدف خدمت رسانی به بیماران و مراجعه کنندگان در بخشهای مختلف بیمارستان حضور مستمر دارند.

خدمات واحد:

مراجعه به بخش های بیمارستان با هدف موردیابی و تشخیص نیازهای بهداشتی، درمانی، فرهنگی و اجتماعی مددجویان و اولویت بندی آنها، ارائه خدمات مشاوره ای به بیماران و خانواده های آنان جهت حمایت های بهداشتی درمانی در راستای فرایندهای مرکز، ایجاد تعامل بین بیماران و همراهان با تیم درمان در راستای تسهیل خدمات درمانی موثر و کارآمد، بررسی وضعیت مالی بیماران و اعلام نظر تخصصی با در نظر گرفتن اعتبارات مصوب و منابع موجود در جهت تسهیل پرداخت هزینه های درمانی.